Milyen hibák miatt buknak el a vállalkozások a pályázati elbírálás során?

Sikerdíjas pályázatírás

Az, hogy napjainkban lehetőségük van a vállalkozóknak is pályázatokon részt venni, majd azokon keresztül támogatásokhoz jutni, óriási segítséget jelent. Ebben a formában könnyebb elérni a versenyképességet, és nincs akadálya a korszerűsítésnek sem. Sikeres pályázatok után tulajdonképpen jóval több lehetőséget kapnak a vállalatok, amelyek így minden eszközt megragadhatnak ahhoz, hogy fellendítsék a működést, és akár új irányba is nyithatnak.

Akik valaha már pályáztak, megtapasztalhatták, hogy mennyire szigorú elvárásoknak kellett megfelelniük. Alapvetően vannak kritériumok a résztvevőket illetően is, azonban ezen felül még más elvárásokat is figyelembe kell venniük az érdeklődőknek. Tény, hogy nagyon könnyen lehet hibázni, főleg olyan személyeknek, akiknek nem igazán van tapasztalatuk a pályázatírás területén. Előfordulhat persze a gyakorlottabbaknál is probléma, ami akár a figyelmetlenségre, kapkodásra is visszavezethető.

Ahhoz, hogy ki lehessen küszöbölni a sikertelen pályázat esélyét, célszerű első körben megismerkedni azokkal a hibákkal, amik a leggyakoribbaknak számítanak ezen a területen.

Mik a tipikus hibái a sikertelen pályázatoknak?

1. Hiányos dokumentáció

Az egyik legtipikusabb, és egyúttal legbosszantóbb hiba a hiányos dokumentáció. Ez azért annyira kellemetlen és frusztráló, mert, ha önmagában a kész pályázat jó, akkor ez egy rendkívül szerencsétlen szituációt alakít ki. Érthető, hogy a többség ezt kifejezetten rosszul is kezeli, főleg úgy, ha mindent megtettek annak érdekében, hogy megfeleljenek a kritériumoknak.

Sikerdíjas pályázatírás

Az, hogy hiányzik a dokumentáció, annak több oka lehet. Egyrészt nem volt megfelelő a pályázati szöveg értelmezésre, másrészt egyszerű figyelmetlenségből adódhat az, hogy bizonyos dolgokról megfeledkeznek az érdeklődők.

Akiknek már van tapasztalatuk a pályázatírásban, nekik már rutinból megy a szövegek értelmezése, ráadásul gyakran ismétlődhetnek is a kritériumok, így már pontosan tudják, hogy milyen anyagok nem hiányozhatnak az elkészült pályázati anyagból.

2. Nem megfelelő költségterv

A költségterv elkészítése szintén precizitást követel meg, ezen kívül az adott vállalkozásnak nem lehet köztartozása sem. A gazdasági háttérnek mindenképp problémamentesnek kell lennie, ezen kívül pontos kalkulációval kell rendelkezni minden területen, éppen azért, hogy a pályázati pénz végül valóban jól tudjon hasznosulni, visszaélések nélkül.

3. Nem releváns tevékenység

Fontos, hogy a pályázók a tevékenységüket is ellenőrizzék a pályázat előtt. Megvan az esély arra, hogy azzal kapcsolatban vannak kizáró tényezők, ezért jobb erre is figyelmet fordítani, így időt, energiát tudnak megspórolni az érdeklődők a körültekintéssel.

Sikerdíjas pályázatírás

4. Rossz pályázatíró választása

Egyesek tudják magukról, hogy nem igazán van gyakorlatuk a pályázatírásban, ezért külsőst bíznak meg ezzel a feladattal. Itt sem lehet a véletlenre bízni a körülményeket, mert például egy túlterhelt szakember ugyanolyan kockázatot jelent, mintha a vállalkozó nem bízna meg senkit a munkával.

Megéri hozzánk fordulni, ugyanis nem vállaljuk túl magunkat, ezen kívül a sikerdíjas pályázatírásban hiszünk, amellyel ügyfeleinket nem érhetik kellemetlen meglepetések. Kellő gyakorlattal rendelkezünk, folyamatosan követjük a pályázatokat, ismerjük az elvárásokat, így a pályázata nagy eséllyel eredményes lehet.

Weboldalunkon bővebb információkat is találhat rólunk, szolgáltatásainkról. Ha szeretne kérdezni a pályázatírásról, forduljon hozzánk bizalommal a megadott elérhetőségeinken, készséggel állunk az érdeklődők rendelkezésére.

További híreink

Szolgáltatásaink

Pályázatírás

Pénzügyi Tanácsadás

Hitel lehetőségek

 

Új forrást keres vállalkozása számára?

Segítünk a pályázat elkészítésében!

+36 30/6077-882